Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utrpení kotátek

12. 9. 2007

Sedm malých koťátek


Lidská bestie si krutě pohrála se sedmi kočičími životy. Koťátka zavřela do kufru auta, kde pošla hladem.

PRAHA - Lidská bestie si krutě pohrála se sedmi kočičími životy. »Chtěly jsme se mazlit, hrát si, chytat myši nebo předvádět svou krásu na výstavách. »Čekaly jsme, že nás někdo nakrmí, pohladí, my mu zapředeme a spolu prožijeme dobrodružství a lásku. Tolik utrpení jsme nečekaly.« Takové memento po sobě nechalo sedm mourků uvězněných v pickupu v Praze 9. Kdo něco takového mohl provést?

Šokující případ odhalily děti v Mratínské ulici v Praze na Proseku. V pondělí kolem jednadvacáté hodiny nahlédly do nezamčeného kufru auta. Po tom, co viděly, se jim budou ještě dlouhou zdát zlé sny. V kleci leželo šest tělíček v rozkladu. Jedna mrtvá kočka byla v přepravce. Mezi nimi se povalovaly konzervy od kočičí potravy. "Jezdíme ke všemu možnému, ale takový hyenismus jsem ještě nezažil," komentoval případ vedoucí trojského útulku pro opuštěná zvířata a odchytu Václav Steinbauer.

Co se vlastně v autě stalo? Zatím neznámá lidská bestie dala sedm koťátek do otevřeného kufru auta. Když slabší kočičky zemřely, ty, které ještě žily, je začaly požírat. "Není typické, aby je napadly zaživa," míní Ivan Štácha z Městské veterinární správy v Praze. Nakonec zahynuly nedostatkem potravy a především vody i ostatní. "Musel to být strašný povyk, když tam tak strádaly. Je divné, že na to nikdo nezareagoval dřív," dodal Steinbauer.

Policii přivolala majitelka auta Bára Kolmanová, shodou okolností pracovnice stanice Podbrdsko, která zvířata v nouzi zachraňuje. Policii sdělila, že netuší, jak se do jejího vozu zvířata dostala. Auto totiž stálo před domem jejího otce. "Moje dcera tady nebydlí, jen má před barákem odstavené porouchané auto. Někdo ho nedávno vykradl, a tak zůstalo otevřené. Kdyby aspoň ten člověk na mne zazvonil…" rozčiloval se Jaroslav Kolman, otec majitelky auta.

"Pachatele zatím nemáme. Zvířata tam mohl dát kdokoliv. Pokud bychom dotyčného vypátrali, hrozilo by mu stíhání pro trestný čin týrání zvířat," dodala policejní mluvčí Eva Miklíková. Na tom, že se jedná o trestný čin, za který hrozí pachateli rok až dva vězení, se shodují i veterináři. "Týrání to je. Nejhorší ale v těchto případech je právě dokázat někomu vinu. Pokud nikoho nechytnete za ruku nebo nemáte svědka, je to velký problém," míní Pavel Berka z pražské veterinární ambulance HELP.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář