Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umlátil klisnu lopatou

12. 9. 2007

Umlátil koně k smrti?!


Smrt byla pro klisnu Iluzi vysvobozením.


"Vzal lopatu a začal ho řezat hlava nehlava...," tvrdí svědkyně

Policie obvinila chovatele koní Stanislava Šamala z týrání zvířat. Hrozí mu až roční vězení! Je to jen další krok v případu, který už dva měsíce pobuřuje obyvatele Blažejova na Jindřichohradecku. Tehdy tam majitel farmy Dvoreček surově zmlátil zraněnou klisnu lopatou. Ta pak pomalu několik dnů umírala v krutých bolestech!

Klisna jménem Iluze si před osmi měsíci poranila nohu. Když se zjistilo, že má zlomeninu krčku, začal se k ní chovatel Stanislav Šamal chovat hodně hrubě. Například ji mlátil násadou od lopaty. Několik dní pak ubohé zvíře krutě umíralo. "Pitvou i dalšími odbornými expertizami bylo prokázáno, že kůň před smrtí značně trpěl a bylo s ním hrubě zacházeno," sdělil mluvčí jindřichohradeckých policistů Jaroslav Beran. Z utýrání klisny Iluze chovatele Šamala obvinily dívky, které byly dříve členkami jezdeckého oddílu Dvoreček. "Šly jsme sedlat koně na vyjížďku a Iluze ležela v boxu. Slyšely jsme jenom dutý rány a řev. On do ní kopal, mlátil ji ohlávkou a v amoku popadl lopatu a začal ji mlátit hlava nehlava," popsala celou událost Anna Vlasáková, členka jezdeckého oddílu.

Případem se poté začala zabývat policie a Šamala už obvinila. Ten ale všechna nařčení a obvinění odmítá. "Klisna Iluze měla ve výběhu úraz. Po dohodě s veterinářem jsem ji nechal operovat. Celkem šlo o pět zákroků včetně rentgenu, o čemž jsou pořízeny fotografie. Nebyla to levná záležitost a myslím, že to jasně nasvědčuje tomu, že mi kůň nebyl na obtíž," hájí se Šamal, který už sám podal trestní oznámení na bývalé členky jezdeckého oddílu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tyrani???OMYL

(Marcela Frejlichova, 5. 12. 2009 15:48)

Jestli ste si nevsimli tohle sou uplne debilni stranky....Kdyby ste nahodou nevedeli tak tyhle kraviny sou uz davno vyreseny tak nevim vo co tu kurva de???Je tolik dukazu ze Stanislav Samal zadny kone netyral....Schvalne se nekdy jedte podivat do Dvorecka,v jakych podminkach ty kone zijou....A pak neco komentujte....

neni to pravda

(Nikol, 3. 11. 2008 18:40)

To podle mě neni pravda protože jsou to moji příbuzný a pravda je tomu hodně daleko ...

Dvoreček

(Sabča, 13. 10. 2008 20:58)

Aby tam náhodou nehodili tebe k těm medvědům.Protože to není pravda..Akdyby byla tak bych o tom asi věděla.A já o tom vim.Protože je tam Derik..A nikdo ty koně NETÝRÁ.

případ-Iluze

(Gábina, 9. 8. 2008 11:18)

Dobrý den až nyní mám PC takže pozdě ale napsat m
usím.Já doufám že ten parchant co toto Iluzi udělal doufám že bude do konce života trpět jak pes.tito "lidé" by měli být hozeni medvědům v ZOO a ještě bych se dívala jak ho za živa žerou.Přeji mu a jiným takovým ať trpí i nyní i v dalších životech.Doufám že se spřísní zákony a budou je trestat tresty nejvyššími.