Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pes a sekera to je GULÁŠ!

12. 9. 2007

Umlátil psa sekerou! Dostal chuť na guláš?!


Ovčáka ubil surovec zřejmě kvůli guláši.

Na okamžik, kdy našel svého věrného ovčáka Rexe (4,5) zmasakrovaného v pytli pod senem, důchodce Bohuslav S. (63) z Prostějovska nikdy nezapomene. A zdá se, že za bestiálním ubitím psa byla »obyčejná« chuť na guláš. Obyvatelé Plumlova, kde se případ stal, tvrdí, že by to v obci nebyl první huňáč, který by skončil v kastrolu.

"Zabil mi sekerou nejlepšího přítele," truchlí Bohuslav S. Při vzpomínce na svého dlouhosrstého ovčáka se mu ještě teď chvěje hlas. "Všude se mnou chodil. Hlídal můj dům i barák, kde dělám správce," říká. V osudný den důchodce odjel do práce, asi pět kilometrů od svého bydliště. Rex zůstal doma s paničkou. "Nejspíš se mu zastesklo, manželce utekl a vydal se za mnou. Bohužel cestou narazil na špatného člověka," lituje důchodce. Dlouho do noci hledala rodina psa po celém okolí. Tušili, že se stalo něco zlého. Když si totiž v minulosti Rex udělal výlet, vždycky se vrátil. Teď ne. "Vyhlásili jsme místním rozhlasem pátrání. Lidé nám řekli, že ho viděli a přivázali v družstvu, kde se chovají koně. Třikrát jsem tam byl. Chlap, který tam dělá, tvrdil, že kolem jen proběhnul. Ještě dnes je mi zle, když si uvědomím, že Rex už asi nežil, a on mi lhal," říká zlomeným hlasem důchodce. Jeho pátrání vždycky skončilo na stejném místě u koní. A tak se rozhodl podezření prošetřit za asistence policie. "Rexe jsme našli mrtvého v pytli pod senem. A ten chlap se nakonec přiznal," dodal důchodce.
O milovníka »psích specialit« se nyní zajímá policie. "Případ budeme předávat k zahájení trestního stíhání. Dvaačtyřicetiletý muž je podezřelý z týrání zvířat," uvedla včera policejní mluvčí Marcela Nadymáčková. Muži hrozí odnětí svobody na jeden rok, nebo peněžitý trest. Páníček Rexe doufá, že viník bude opravdu potrestán. I když to tím jeho žal asi příliš nezmírní. "Cítím Rexe stále kolem sebe. Uměl otvírat dveře a byl to výborný stopař. Na kilometr dopředu ucítil, že se někdo blíží. Byl maximálně oddaný. Když jsem nebyl tři dny doma, nežral," vzpomíná důchodce. Na ulici se prý stále otáčí za jinými psy. Pořídit si nového čtyřnohého přítele ale váhá. "Z toho, co se stalo, jsem zatím ještě příliš znechucený. Možná to ale časem nevydržím a nějakého pejska přivedu..."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář