Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krávy na řetezech

12. 9. 2007

Krávy připoutal řetězem! Na celý rok!


Policisté přijeli na pole za Polankou s veterinářem. Podle něj o týrání zvířat nejde.

POLANKA - Koně a krávy s telaty trpí! Zvířata na poli za Polankou jsou přivázány ke kůlům na několikametrových řetězech a nemají ani žádné ustájení. Šokovaní obyvatelé Polanky na Ostravsku se proto obrátili na policii. Ta spolu s veterinářem vyrazila včera na místo.

Koně a dobytek za vesnicí Polanka popochází po poli! Připoután k řetězům. Podle občanů Polanky má tohle všechno na svědomí starousedlík, který podle nich týrá zvířata. Koně a krávy s telaty nemají totiž podle nich žádné ustájení, které by je chránilo před špatným počasím. Celé dny musí trávit venku. V dešti, zimě, mrazu.

Na zdánlivě opuštěném statku bydlí Antonín Prokop. Je to soukromý zemědělec a má na svém pozemku takto »ustájených« devět koní a čtyři krávy. A k tomu spoustu ovcí a koz.

"Jsem jim trnem v oku, makám od rána do večera a jim se prostě nezdá, že by koně mohli být celoročně venku," říká Aha! soukromý zemědělec. "Jezdím tady denně okolo a ten chlap zvířata týrá, musí hrozně trpět," říká žena, která se obrátila na policii.

Policisté jsou však bezmocní. Verdikt veterináře Karla Ždánského je jasný: "Podle zákona se o týrání zvířat nejedná. Snášejí chlad, protože jim roste zimní srst a je o ně postaráno. To, že jsou na řetězech jim nevadí," řekl veterinář. "Už jsem chtěl spáchat sebevraždu, pořád si na mně někdo stěžuje," končí rozhovor Antonín Prokop. Se svérázným způsobem chovu ale skončit nehodlá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář