Jdi na obsah Jdi na menu
 


člověk a zvíře

12. 9. 2007

ČLOVĚK A ZVÍŘE


http://i2.ct24.cz/1155736261_kone.jpg


Jak je to vlastně s právem člověka na použití, využití a žel často i zneužití ostatních živočišných druhů, když se na jedné straně zaštiťuje zdůvodněním, že tak jedná pro záchranu lidského života, ve prospěch nemocných lidí a na straně druhé se sám dostatečně nesnaží o ochranu svého zdraví a života způsoby, které má z velké části ve svých vlastních rukou - celkovým uzpůsobením své životosprávy, skladbou stravy, odbouráním smrtících návyků ze svého života, zkrátka nezanedbávat prevenci u tzv. civilizačních chorob. Člověk je bytost s vyšší odpovědností, ne s vyššími "právy".Obrázek “http://www.differentlife.cz/viv17.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Nemluvě již ani o celkové a systematické devastaci svého životního prostředí, o vytváření, zdokonalování, ale i používání mechanismů k masovému vraždění jedinců svého druhu. Jak v těchto souvislostech tedy obstojí argumentace, že život zvířete je nutné vždy obětovat pro záchranu a ve prospěch lidského života? Široká veřejnost musí odmítnout lživou ideu, že lidské životy lze zachránit obětováním zvířat. Potřebujeme novou generaci vědců a expertů, kteří nepovažují zvířata za pracovní nástroj či pomůcky na jedno použití. Je v zájmu všech lidí i zvířat, aby byla vivisekce navždy zastavena.

Problém používání zvířat na pokusy je závažným problémem nejen vědeckým, ale i filozofickým a etickým. Neexistuje více druhů života. Život, v tom nejhlubším slova smyslu, jako zázračný a nejcennější dar, je jediný a jedinečný ... proto ho musíme chránit!


http://www.tiscali.cz/bydl/images/8/3/8/2/838230.jpg


Mnohé ve prospěch zvířat lze učinit okamžitě, mnohé lze aspoň okamžitě začít uskutečňovat!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj

(Teri, 9. 3. 2008 16:23)

Pekná stránka...ak budeš mať čas tak pozri www.smart-web.cz/teri